Нацкорпус пікетував Апеляційний суд через звільнення терориста Цемаха

  Національний корпус провів акцію протесту під Апеляційним судом Києва у зв’язку зі звільненням з-під варти свідка у справі щодо збитого літака Boeing рейсу МН17, колишнього бойовика угруповання «ДНР» Володимира Цемаха.

  Звільнення Цемаха – велика геополітична помилка України. Це рішення вигідне Кремлю та йде в розріз з національними інтересами країни. На дуску Національного Корпусу Київський апеляційний суд “сьогодні скоїв злочин, і суддівська колегія, яка присутня до цього злочину, має бути покарана і має нести відповідальність”.

  Цемах – підозрюваний у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 258-3. Він не лише брав участь у знищенні цивільного літака, але і командував бойовиками, які вбивали українських військових.

  Активісти скандували: “Цемаха — на довічне”, “Цемаха — за грати”, “Судді, виходьте”, а на табличці з надписом “Київський апеляційний суд” написали червоною фарбою “Посібник ФСБ”, палили фаєри.

  Нацкорпус вимагає:

  • залишити Цемаха під вартою та виключити його зі списків на обмін полоненими з РФ;
  • покарати суддів, які своїми діями допомагають терористам уникнути відповідальності;
  • чіткої позиції від президента щодо цієї ситуації.

  В інтерв’ю одному з сепаратистських ЗМІ Цемах відверто розповідав про катастрофу малайзійського Boeing-777 та навіть підтверджував, що ракету було випущено з ПЗРК «Бук».

  Нещодавно у деяких ЗМІ з посиланням на джерела з’явилася інформація про те, що обмін ув’язненими між Росією й Україною не здійснюється через вимогу Москви віддати їм Цемаха. Правоохоронці Нідерландів заявили про бажання допитати Цемаха.

  Комментарии